info@luginamobilya.com.tr

(0224) 360 44 01

Çalışma Saatleri Hafta İçi : 09:00 ile 19:00

Lugina Mobilya Çözümleri

Anasayfa-Soudal

Sayın Vic Swerts tarafından kurulduğu günden bu yana Soudal, Avrupa’daki en önemli mastik üreticilerinden biri oldu. 1966 yılında Swerts; Antwerp, Ossenmarkt merkezli ve uzmanlık alanı kaynak malzemeleri ve araba otomobil karoseri onarımında kullanılan polyester macun üretimi olan küçük bir şirket satın aldı. İki yıl sonra şirket, Swerts’in ailesinin önceden faaliyet gösterdiği Turnhout’a taşındı. Polyester macun ve kaliteli mastik üretiminde kullanılacak gelişmiş bir vakumlu mikser için Swerts büyük bir yatırım yaptı. Turnhout’taki ilk yılda mastik üretim miktarı, 5.000 kartuş oldu. Bu tarihten bugüne şirket, küçük bir aile işletmesinden çokuluslu bir şirkete dönüştü.

Birkaç yıl sonra bu yer, şirketin daha fazla büyümesi için uygun olmadı. 1976 yılında Turnhout Sanayi Sitesinde 2.000 metrekarelik bir üretim alanı inşa edildi.

1981 yılında ofislerin de Turnhout’a taşınmasıyla Soudal NV kuruldu. Bu aşamadan sonra büyüme gerçekten büyük bir ivme kazandı. Belçika’nın merkezi konumu, ihracat faaliyetlerine yönelmenin doğru bir karar olduğu gösterdi. 1981 yılında, toplam cirodaki ihracat payı % 25 oldu. Bu pay, 2004 yılında % 90’a yükseldi.

1985 yılında 11.000 metre karelik bir alana sahip oldu.


1992 yılında Soudal, Fransız rakibi Ayrton’u alarak ilk şirket alımını gerçekleştirdi. Bu sayede Soudal, Fransa’da önemli bir piyasa payı ve kendi dağıtım ve hizmetini kolaylaştırmak için bir lojistik platform elde etti. 1992 yılında Soudal, kendi alanında ISO 9002 onayı alan ilk şirketlerden biri oldu. Şirketin kalite taahhüdü, bu onayı almasına temel oluşturdu.

Yangın güvenliği ve yangından korunma Soudal için her zaman öncelikli hususlar olmuş olsa da 1993 yılında mamul ve poliüretan köpük departmanları alev aldı. Bir yıl geçmeden Soudal toparlandı ve tüm çalışanlarının azmi, gayreti sayesinde tekrar faaliyet göstermeye başladı.


PU köpük departmanının tamamı, 1994 yılında üretime başlayan yeni bir fabrikaya taşındı. Bu yeni tesis, spreyli teneke kutulardaki PU köpük üretimi için en son teknolojiyle tasarlandı.

Daha Fazla Bilgi İçin: http://www.soudal.com
.

Projeniz uygun Soudal ürünleri için hemen

Diğer Markalar